| Saibot95 a întrebat:

Am probleme tot timpul cu internetul cade asa din senin si ma trezesc cu un mesaj ceva genul "connect prin WAN miniport...si ma enerveaza la culme.ce as putea sa fac? am dat pe troubleshooter si imi da urmatorul mesaj..."local area connection doesn`t have a valid IP configuration si alaturi arata un x not fixed(am windows 7).Dau funda celor care ma ajuta!

4 răspunsuri:
| Blade82 a răspuns:

Schimba providerul de internet.

| FanGimnasticaArtistica a răspuns:

Da de obicei la conexiune PPPoE se intampla asa (RDS adica).

| Saibot95 explică (pentru FanGimnasticaArtistica):

Nu sunt la RDS..sund la un provider amarat si vechi ...ccc blue com

| FanGimnasticaArtistica a răspuns (pentru Saibot95):

Insemna ca foloseste aceeasi metoda cu PPPoE. Cel mai recomandat ar fi sa schimbi providerul de internet cu o conexiune de tip TCP