| Feri a întrebat:

Am o intrebare care ma framanta de cateva zile. Am fost sa ma angajez acum 2 zile la o spalatorie auto, mai lucrasem in acest "domeniu", dar patronul de acolo mi-a spus ca trebuie sa am cel putin 1 an experienta. Eu i-am explicat ca mai lucrase, insa pe o perioada de doar 6 luni insa asta nu a ajutat cu nimic primind acelasi raspuns de la el. Cum e posibil sa acumulezi experienta in acest domeniu pentru ca din cate stiu nu exista o scoala de spalatori auto straight face?

5 răspunsuri:
| dragos9234 a răspuns:

Poti doar sa cauti o alta spalatorie de masini la care sa ste angajezi, nu toti iti cer experienta de un an.
Dar daca o fac spune-le ca ai peste un an experienta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa acumulezi experienta dupa ce te vei angaja in domeniu iar patronul nu o sa fie atat de idiot incat sa iti ceara experienta pentru asa ceva ca doar nu faci operatii pe creier. happy

| Feri explică:

Ma gandesc, ca se datoreaza faptului k inca nu am implinit 18 ani. am 17 si 9 luni

| townkat a răspuns:

Dar ce te tine sa zici un an in loc de 6 luni, cine crezi ca-si da seama? poti sa zici si 3, numai sa faci treaba bunawinking

si oricum scoala nu conteaza ca si experienta

| Feri explică (pentru townkat):

Da stiu ma gandeam si la asta... dar spalatoria unde lucrasem inainte era la 50 de metrii langa. zic nah. oricum de spalat masina stiu, jet de spuma -> jet de apa-> stergere. laughing