| anonim_4396 a întrebat:

Am o problemă cu internetul pe telefon.
De ce chiar daca sunt conectat la wifi pe telefon, se intrerupe wifi-ul (internetul) in timp ce navighez pe diferite site.uri?

Tin sa mentionez ca asta se intampla doar la mine acasa, in rest merge netul de la oricare alta retea wifi.
Apartul de wifi nu are nimic, deoarece stiu ca inainte cand aveam alt telefon, nu mergea netul nici pe ala, dar un unchi de-al meu mi.l repara umbland doar in telefonul meu si al lui (cred).

Va rog spuneti-mi cum sa fac sa mearga si la mine netul de la reteaua wifi!?

4 răspunsuri:
| udrescuf a răspuns:

Probabil cineva iti blocheaza intentionat wi-fi-ul.

| anonim_4396 explică (pentru udrescuf):

Asta poate face doar cel care are acces la calculatorul la care e conectat aparatul de wiffi?

| udrescuf a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, cineva care ti-a aflat adresa de ip, ai incercat sa dai restart la router?

| Thegoldtigergirl a răspuns:

Ştiu cum e! Eu uneori dezactivez wi-fi sau aştept să-şi revină dar cred că după părerea ar trebui să-ți iei un alt aparat wi-fi. Nu sunt sigură!