| gmxromania78 a întrebat:

Salut, am o problema, nu mi se aprinde monitorul, dar unitatea se aprinde \ De ce? Ce are?

7 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Verifica cablu ce face legatura dintre monitor si unitate(cablul video vga) precum si alimentarea monitorului la priza. daca, cand pornesti pc-ul, ledul monitorului se face verde 2 secunde, apoi se inchide, e clar placa video. daca ai mufa pe placa de baza(adica ai placa video intergrata) scoate mufa din unitate de la palca video si pune-o in placa video intergrata! o muti dintr-o parte in alta. teoretic, daca nu-s schimbate setarile din bios, ar trebui ca monitorul sa iti mearga cu placa video integrata (onboard)

| gmxromania78 explică (pentru florin1979):

Multumesc! \Mult\,\ mai\ ales\ lui\ florin1979\ mi-ati \fost\ de\ ajutor! \Add\ FRIENDS \all

| Nede a răspuns:

Verifica daca e bagat in priza sau cablul care face legatura intre unitate si monitor e bine bagat.atat in unitate cat si in ecran...altfel.s'ar putea sa se fi ars monitoru'

| Iadhira a răspuns:

Te-ai uitat dacă e pronit sau are cabul de alimentare bine băgat în spate?

| rety a răspuns:

Vezi sa fie legat cablul VGA bine, beculetzu verde(ledul)se aprinde cum ca primeste curent? Daca da atunci s-ar putea de la placa video

Răspuns utilizator avertizat
| Dorvos_Denis_1995 a răspuns:

Desface unitate si acolo gasesti o baterie mica si trebuie schimbata