| allyss1995 a întrebat:

Salut.Am o problema si va rog mult sa ma ajutati cat mai repede posibil! de 2 zile cand vreau sa descarc ceva la finalul decsarcarii imi apare eroarea:scanarea antivirus nu a reusit.ce sa fac? am dezinstalat si am instalat alt antivirus.atunci aveam avira, acuma am avast.Am reinstalat si windowsul....tot nu merge...ce sa-i fac? va rog cat imi repede raspuns.multumesc

13 răspunsuri:
| Otils a răspuns:

Orice descarcare? De pe orice site?

| allyss1995 explică (pentru Otils):

Orice as descarca indiferent de format

| RasturnicaSiTrixy a răspuns:

Descrca cu antivirusul dezactivat, iar in browser seteaza modul incognito (CTRL+SHIFT+N)

| allyss1995 explică (pentru RasturnicaSiTrixy):

Am dezinstalat antivirusul si am trecut si pe modul incognito...la fel facecrying

| bulbulica a răspuns:

Ce vrei sa downloadezi, cat e de mare, are loc in partitia respectiva unde intra downloadul de la browser, antivirusul il vede ca virus? il opresti pana termina sau modifici locatia de downloadare pentru browser daca este nevoie in prima varianta, dar chiar linkul in sine este corupt si poate incerci degeaba, ai incercat sa pui pe altcineva sa downloadeze acel "obiect" si sa vezi daca e de la tine sau de la ei? happy

| allyss1995 explică (pentru bulbulica):

Am destul spatiu nu-i vorba de spatiu, am downloadat de pe laptopul lui fratele meu si merge de pe linkul la care mie nu-mi merge, chiar nu stiu ce sa-i fac

| allyss1995 explică (pentru bulbulica):

Alte idei nu aveti cum as putea scapa de problema asta va rog?

Răspuns utilizator avertizat
| bulbulica a răspuns:

Incearca alt sistem de operare happy, sfat final!

| allyss1995 explică (pentru bulbulica):

Nu vreau sa incerc alt sistem de operare deoarece m-am obisnuit cu windows 7

| bulbulica a răspuns:

Ma tot gandesc si nuprea imi vin idei... daca ii inchizi protectia in timpul downloadarii? trebuie sa ai ceva optiuni nu stiu daca la browser sau la antivirul, ceva gen, allow la ceva... downloads, etc

| allyss1995 explică (pentru bulbulica):

Nu nu am nici o astfel de setare

| allyss1995 explică:

Salut din nou.problema se afla la un mic virus detectat numai cu ajutorul unui mic programel, pentru cei care mai intampina aceasta problema luati acest program si lasati-l sa scaneze si nu veti mai avea treaba! bafta:http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe