| Andrei0986272 a întrebat:

Salut,am primit factura la curent E-ON, este un cod de bare care scrie factura curenta 166 lei cu TVA SI alt cod de bare scrie total factura 100 lei, care e diferența, ce trebuie scanat? Vreau sa plătesc online...
Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai cont, intră pe el, acolo alegi "plătește", e fără cod de bare și bla bla

n-ai cont? il faci și revii la rândul de mai sus

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu factura mergi la sediul Enel si intreaba i pe ei ce suma ai de fapt de achitat poate acei 100 lei sunt reducere, numai cei de la Enel cu factura in față scanind codul de bare si avand adresa ta si buletinul tau vor putea sa vada ce suma ai de plata, nu te risca cu plata online daca nu sti ce trebuie platit, mergi la Enel ca nu este asa greu.

| relian a răspuns:

Cind platesti online, nu trebuie sa pui tu, odata ce bagi datele, apare acolo automat cat ai de plata, cel putin eu asa stiu ca este.
Eventual daca nu esti lamurit poti suna si vorbsti cu cineva la telefon, nu trebuie sa te deplasezi nicaeri.Vad net ai, inseamna ca ai si telefon, asa ca foloseste telefonul.

| Catrice a răspuns:

Ăștia mai trimit facturi tipărite? Interesant.
Pai alegi ce vrei ori factura curenta ori totalul din care ți-o scăzut diferența de ce ai platit în plus pana acum.