| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare, am sunat la firma cum ca vreau sa ma angajez, si o zis sa vin la interviu si sa am un CV cu mine, cum se face acest CV? Asta nu inteleg

11 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Cauti frumos pe google "model cv", il completezi frumos cu datele tale, il printezi pe o foaie a4 si te prezinti cu el la interviu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai dat macar un search pe google sa vezi ce e ala un CV?

| Ciprianccdlcjmrx explică (pentru suntserios):

Stiu ce este un CV, dar nu inteleg " sa aduceti un CV la dvs"

| suntserios a răspuns (pentru Ciprianccdlcjmrx):

Tocmai ai scris mai sus ca nu stii cum se face acest CV. Acum zici ca stii ce este. Daca stii ce este unde ti se rupe firul cand te pune sa il aduci?

| dannyel86 a răspuns (pentru Ciprianccdlcjmrx):

CV-ul poate fi conceput si raspandit si online, in format electronic, dar cand te duci la interviu e necesar sa il depui pe suport hartie.
Cel mai raspandit model este cel Europass. (format international).
Gasesti pe site-ul oficial atat modele de completat, cat si instructiuni si exemple sugestive.
https://europass.cedefop.europa.eu/......structions

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Probabil nu a inteles ca trebuie printat.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Ei-O zis, ele-oi fara gramatica, voi-berbeci cu capu'n punga regionalismelor.winking laughing tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauti pe google: europass cv
completezi casutele cu informatii relevante
il salvezi si il printezi.

| STSickSide a răspuns:

Nu te duce, dacă n ai inteles că ti au zis sa-ti aduci cv-ul slabe sanse de angajare

| NightcoreMusic a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=x6QA3m58DQw

dupa ceai urmat toti acei pasi iei cv-ul (format Word sau Excel) il pui pe stick sau telefon si il scoti la imprimanta sau mergi in oras la un shop specific apoi le plastifiezi(la acelasi shop de regula)