| cytryc92 a întrebat:

Salut am si eu o intrebare.cum pot scapa de un virus.am dat click pe un link pe facebook si banuiesc ca este virust.stiti cumva cum pot sa scap de el? mi se pare ca atunci cand las mesaj ramane si linkul respectiv de la virus,. pe acest link am dat click si asta ramane dupa {{{ nu dati click }}} " http://on.fb.me/LAALjw? o4o8e2em " Astept raspuns cat mai repede

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Cum scapi de extensia care posteaza linkuri pe wall-urile prietenilor de pe FaceBooK? Dezinstaleaza extensia numita "YouTube Premium"
In Google Chrome: intra la Tools > Extensions si acolo ai sa gasesti un buton remove in dreptul "You Tube Premium"
In Mozilla Firefox: intra la Tools(Unelte) > Addons(Suplimente) > Extensions(Extensii) si dai remove(Elimina) la addonul "youtube premium"
Da un restart la browser si intra pe Facebook. Succes!

| cytryc92 explică (pentru neluL):

Nu am nici o extensie " YouTube Premium "... am niste jocuri si un radio...

| neluL a răspuns (pentru cytryc92):

Descarca MalwareByte Antimalware de aici: http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free
Instaleaza-l si la sfarsit asigura-te ca ai bifat urmatoarele: Update Malwarebytes' Anti-Malware si Launch Malwarebytes' Anti-Malware. Apoi apasa Finish.
Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apoi apasa pe Scan.
La terminarea scanarii apasa OK si apoi Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi apasa Remove Selected.

| cytryc92 explică (pentru neluL):

Ms mult.nu mai apare, ti-am dat si fundita dar am dat la primul mesaj, sper ca nu are nimic.Sunt nou pe site.Inca odata multumesc

| neluL a răspuns (pentru cytryc92):

Cu placere! bye, bye wave