| Darky_6078 a întrebat:

Am si eu o problema cu Laptopul. Daca se incinge (la ventilator) sau joc jocuri 3D vreo 10 minute, el pur si simplu se stinge.Trebuie reinstalat windowsul?

6 răspunsuri:
| boogdan91 a răspuns:

Se stinge pentru ca se incinge prea tare procesorul, asta e problema. Ori laptopul tau nu e facut pentru niciun fel de joc sau trebuie dus intr-un,, service" ca sa-i rezolve problema la procesor. Windows ul nu are nici o treaba. Bafta!

| Darky_6078 explică (pentru boogdan91):

Am un Notebook de gaming, pana acum nu am avut nici o problema cu el.Toate piesele sunt noi. Uite performanta laptopului : http://imageshack.us/photo/my-images/815/snapshot20111209105511.png/

| valentingb a răspuns:

Nu frate... ma omorati cu astea. Laptopul trebuie sa aiba spatiu dedesubt, sa traga aer rece si sa elimine aer cald.
ia un suport cu 2-3 ventilatoare, conexiune usb, si poti sta cu el in brate. Ai noroc ca se stinge, stiu altii carora li s-au ars pur si simplu

| soul2soull a răspuns:

NU... daca stii engleza, tradu singur cuvantul notebook pentru asta au fost facute initial laptopurile vrei ceva bun sa joci un joc decent ia-ti un procesor quad core 4 gb de ram si o placa video decenta minim 1 GB

| Ađřıαηηα a răspuns:

Aceeasi problema am avut si eu. insa nu chiar asa,, s`a dovedit ca era de la placa video si am reinstalat windows`ul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windowsul nu are legatura, verifica daca merge ventilatorul la procesor. Daca nu merge, aceasta poate fi problema.Asa sunt facute calculatoarele,daca nu functioneaza coolerul de pe procesor, se opreste dupa scurt timp, pentru protectie. Sper ca ti-am fost de folos.