| ianostnt a întrebat:

Salut.Am si eu o problema cu wifi de la router, pana acuma imi mergea foarte bine si dintr-o data nu mai merge, adica nu pot sa il mai activez, la Intel my wifi sunt toate blocate pe of si disable. Daca poate cineva sa ma ajute?, dau funda.

2 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Vezi daca laptopsietul tau are un buton hardware, sau o combinatie de butoane (de genul FN + something) prin care se poate opri radioul (wifi/bluetooth).

| TeodorL a răspuns:

Verifica ce a spus Radu284. Apoi verifica si asta:
-du-te in Device Management si verifica adaptorul wireless daca are vreo problema cu driverele sau altceva;
-verifica in router daca nu s-a modifica ceva;
-daca ai antivirus, uitate si fa conexiunea wireless de incredere sau ceva de genu.