| petrut00 a întrebat:

De cateva zile am o problema cu wifi-ul la tableta.Imi zice ca sunt conectat si in coltul de jos de la tableta imi apare reteaua wifi incarcata ful dar e de culoare gri. Pana acuma era albastra si mergea dar acuma de cand e gri nu merge deloc.Va rog ajutati-ma...

2 răspunsuri:
| PopAdrian a răspuns:

Salut!
- da un restart la tableta
- pune pe mod avion, asteapta 30 secunde si pune iar pe mod normal
- opreste si reporneste wifi-ul
- du-te mai aproape de router, vezi daca merge
- elimina reteaua din memoria tabletei si apoi adaug-o din nou
- scoate router-ul din priza, asteapta 30 de secunde si baga-l iar

Sper ca vreuna din cele de mai sus sa mearga. Spor!

| petrut00 explică (pentru PopAdrian):

Eu nu am routerci am wifi direct de la modem....si pe toate le-am incercat dar tot nu merge sad