| xNebunulx a întrebat:

Salut, am si eu o problema, de curand mi-am luat un S6 din Italia iar astazi nu stiu din ce cauza nu mai vrea sa incarce, stie cineva vreo solutie, sau daca am garantia la telefon din Italia mai este valabila si in tara?

Răspuns Câştigător
| Radu284 a răspuns:

Incearca mai tarziu.
E posibil sa se fi declansat o siguranta lichida, care dureaza uneori o zi sau doua sa revina la loc.

| xNebunulx explică (pentru Radu284):

Ok, am sa mai incerc, multumesc frumos

9 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da, normal că e valabilă garanția.

| Radu284 a răspuns:

Eu am un S5, si mai face pe nebunul uneori. Nu vrea sa se incarce, timp de cateva ore. Chiar daca ii scot bateria, etc.

La tine, cand bagi mufa, se intampla ceva?

| xNebunulx explică (pentru Radu284):

Si-a revenit astazi, mersi pentru ajutor, faza era ca atunci cand se inchidea si bagam mufa aparea bateria aceea cum ca se incarca dar nu imi aparea si procentajul si dupa cateva minute disparea. Astazi din fericire si-a revenit

| Radu284 a răspuns (pentru xNebunulx):

Da, asa facea si al meu. Cum am zis, cel mai probabil s-a topit o siguranta.

| Eduard619 a răspuns:

Esti sigur ca nu e vreo chinezarie?

| xNebunulx explică (pentru Eduard619):

Sunt sigur ca nu e chinezarie din moment ce am garantie de la Samsung la el.

| Popan_Danut_1984 a răspuns:

Incearca wireless charging

| xNebunulx explică (pentru Popan_Danut_1984):

Nu prea imi permite bugetul sa cumpar un incarcator wireless.