| smaly a întrebat:

Salut.
Am procurat un telefon din Italia si anume Asus zenfone 4 x00hd... Acolo am luat si garantia de la telefon dar nu inteleg, e valabila daca se strica telefonul de la sine, adica e vina producatorului?

Am scapat telf jos si am stricat pe jumatate ecranul, cat costă? Si daca e posibil ca garantia sa acopere prejudiciul?

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Garanția nu acopera așa ceva.

| Bogdan70001 a răspuns:

Garantia de cele mai multe ori acopera decat probleme software pentru ca in cazulo hardware-ului pot foarte usor sa dea vina pe tine pentru ca nici ei nu au garantia ca nu l-ai stricat tu.
Si nu nu o sa trebuie ajute cu nimic in problema ta pentru ca este strict vina ta