| starker21 a întrebat:

am si eu o problema la placa video nu imi merge driverul video sau cand il instalez imi apare asta la device manager Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43).Tin sa precize ca prima data cand l-am primit mearga totul bine pana cand i am pus alt windows si imi mai apar si 10 dungi rosii inainte nu imi aparea dar dupa ce am reformatat laptopu si am pus alt driver a inceput sa imi apara.Tin sa precizez ca modelul este un notebook vgn-fz21m de la Sony

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Daca schimbi Windows-ul TREBUIE sa schimbi si driver-ele!
Ce ai crezut ca un anumit driver e bun pentru orice Windows?
Descarca driver-ul pentru Windows-ul care-l ai acum si o sa mearga! Bafta!

| starker21 explică (pentru lpavel):

Mersi dar faza este ca eu am windows 8.1 si nu gasesc driverul respectiv pentru aceasta versiune m-ai putea ajuta cu driverul sau ceva genu mersi big grin

| lpavel a răspuns (pentru starker21):

Ce placa video ai adica ce marca, Windows pe cati biti ai?

| starker21 explică (pentru lpavel):

Nivida geforce 8400m gt windows8.1 64 bits

| starker21 explică (pentru lpavel):

Am sa incerc.O sa-ti raspund sa-ti spun daca merge mersi de ajutor o seara buna

| starker21 explică (pentru lpavel):

NU a mers tot aceeasi eroare dar driverul pus de windows de cei de la MICROSOFT ruleaza perfect doar ca nu mi foloseste placa video la capacitate maxima si nici macar filme nu pot viziona in regula te rog mai cauta solutii poate gasesti sau daca nu sa mi faci rost de un site de unde sa descarc window vista home premium 32 bits ca ala e windowsul original al laptopului si pe acel sistem de operare au pus si aia de la Sony driverele.Mersi anticipat.