| sandwich a întrebat:

Salut, am un contract cu RDS facut in urma cu 3 luni,, contract pe 24 de luni.
Am vazut ca au aparut noi oferte la RDS, pot renunta la contractul cel vechi si sa aleg alta oferta?
Va rog ziceti-mi cum sa fac.
Va multumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca furnizorul va fi de acord o sa poti. Daca nu este de acord atunci singura posibilitate este sa reziliezi vechiul contract, cu plata despagubirii prevazute in el si sa inchei altul nou. Numai bine!

| traveler a răspuns:

Prezinta-te tu sau parintii si renegociati termenii contractului, ei nu pierd nimic le spui ca NU vrei desfiintarea abonamentului ci trecerea la alte optiuni si este ok.Bafta

| mgtow a răspuns:

Cred ca poti schimba modalitatea dar cu un pret mai redus nu ai cum pana nu se termina contractul. Eventual sa rupi contractul actual si sa iti faca altul fara sa dai penalizare daca vorbesti cu ei prin telefon.