| anonim_4396 a întrebat:

Am facut in urma cu 8 luni abonament la Orange si mi-am scos un telefon in valoare de aprox 800 de lei, cand am facut contractul am dat undeva la 350 de lei, abonamentul e de 8 euro. Din comoditate si din dorinta de a nu ma mai avea obligatie fata de ei as vrea sa scap de contract. Cum se face? Din cate am inteles trebuie sa dau o diferenta de bani, contractul e pe 2 ani.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atentie! Providerii sunt cam obraznici. Conform legii trebuie sa platest (dupa 6 luni de abonament) doar valoarea din magazin a obiectului luat de la ei. Nu trebuie sa platesti penalizari si alte prostii ce le spun ei. Mai platesti valoarea abonamentului si ce ai consumat in ultimele 30 zile de la anuntul ca vrei sa renunti la abonament.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Le scrii că vrei să renunți la contract și calculează ei cât mai ai de plătit.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut! Daca doresti, putem trimite o solicitare catre colegii din departamentul de Rezilieri, iar acestia te vor contacta si iti vor oferi mai multe amanunte. In cazul in care esti de acord, te rugam sa ne spui numarul de telefon in sectiunea de mesaje private.