| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am un Samsung galaxy s3 si as dori sa il schimb cu 2 iphone 4s plus diferenta dela mine
by.ady31@yahoo.com

6 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Poi nu stiu cine ar face schimbul asta, si daca l-ar face cineva cu banii din diferenta ai putea sa-ti cumperi un iPhone 4S nou. spun asta pentru ca un SGSIII este 2300 lei pe eMag cand un iPhone 4S este 2700 lei tot pe eMag, cine ar da atatia bani intr-un mar? Cand S3-ul este mult mai puternic si ai si un ecran pe care poti vedea ceva calumea.

Sa nu mai spun de iPhone 5, costa 3300 lei varianta de 16 giga! Trebuie sa fii nebun sa dai atatia bani intr-un telefon amarat.

| anonim_4396 explică (pentru introduaicinumele):

Si ai vrea funda?laughing

| valentino52 a răspuns (pentru introduaicinumele):

Nu exagera si tu o fi S3-ul mai puternic dar in fond si la urma urmei conteaza si cum se misca telefonul pe bune nu doar dupa specificatiile tehnice. Ca le place sau nu le place posesorilor Samsung, un iphone, desi mai slab si "mult mai prost" se misca LA FEL de bine din toate punctele de vedere. Cateodata chiar poate un pic mai bine (fiind ajutat si de iOS asa primitiv si restrictiv cum e de nu iti permite sa il personalizezi e stabil si nu se blocheaza cand ti-e lumea mai draga indiferent cate aplicatii ai deschise.) Si mai e vorba si de brand stii cum e... ce ai alege dintre un Mercedes C-Klasse 180 CP la 29 000 euro sau un Ford Mondeo 220 CP la 24 000 euro?

| introduaicinumele a răspuns (pentru valentino52):

Poi este adevarata partea cu specificatiile, si mie unii prieteni tot ma bateau la cap ca ei au telefoane si tablete cu quad-core si ale mele au dual-core, dar ce ma doare pe mine ca au ei hardware mai puternic atata timp cat aplicatiile si os-ul se misca la fel de bine?

Eu nu ma luam de iPhone ca este un telefon prost, dar mi se pare ciudat sa coste atata un telefon mai slab decat altul mai ieftin cand totusi S3-uri are si un ecran mai mare si mai scump, hardware mai scump si in total face mai putin decat un iPhone...

PS: sa stii ca nu-mi place S3-ul, arata nasol cu designul ala rotunjit, la fel si Note 2-ul, tot ce a aparut dupa S2 si Note 5.1 arata nasol...

| introduaicinumele a răspuns (pentru anonim_4396):

Omule. nu raspund pe TPU pentru funda, nici pentru tricou, ci ca sa ajut pe cineva sau sa-mi exprim parerea. asa ca taci.

| anonim_4396 explică (pentru introduaicinumele):

Unde ai scris ps am si eu un sfat :
Asa spun toti amarati sa nu se simta prost big grin