| IonutX197 a întrebat:

Salut, am vazut cand dau update la windows imi merg mai greu jocurile, scade din fps, nu era vorba sa creasca?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu unu am observat total invers, cat timp isi da si isi instaleaza nu te juca se foloseste hardul, in cazul meu a crescut cu 10 fps urii windows creators updates

| TheRealFantasy a răspuns:

Daca vrei performanta in jocuri recomand windows 7, eventual doar upgrade la 8, windows 10 il am si eu de ceva timp si are freeze-uri pana si cand dau click dreapta. rolling on the floor
Windows 10 e prost optimizat, windows 7 mananca mai multe resurse dar eu personal am experiente mult mai placute, e compatibil cu majoritatea jocurilor de pe piata (95-2018), e mai putin restrictiv si mai usor de "customizat".

| alexwahl a răspuns:

Nuuu. Si mie mi s-a intamplat la fel. Ce windows ai?

| IonutX197 explică (pentru alexwahl):

Windows 7 iar league of legends imi merge destul de prost dupa ce i-am dat update acum 3 saptamani ca dupa am reinstalat windows-ul

| alexwahl a răspuns (pentru IonutX197):

Cu problema asta m-am confruntat si eu. Fps-ul isi v-a reveni si cu acele update-uri, doar daca iti instalezi si actualizezi driver-ul de la placa video.

| IonutX197 explică (pentru alexwahl):

Era updatat

| alexwahl a răspuns (pentru IonutX197):

Eu sunt sigur ca problema ta are la baza niste update uri care incarca placa video. Windows 7, e un windows foarte bun pentru jocuri. Dar dupa ce ai reinstalat windows ul, si a revenit?

| IonutX197 explică (pentru alexwahl):

Da

Răspuns utilizator avertizat
| xSega a răspuns:

Nu, mai ales că noile update-uri au încetinit procesorul