| MARS a întrebat:

am web camera genius, si nu pot sa o instalez la calculator!
cum pot sa o fac?
si de unde pot sa scot ...programele necesare pentru asta?
funda! urgent!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conecteaza camera la PC si incearca s-o instalezi asa: Start/Control Panel/Scanners and Cameras si trebuie sa-ti apara iconul camerei ori USB Video Device. Dai clic pe ce ti-a aparut si iti intra o fereastra de instalare, Scanner and Camera Wizard, unde urmezi pasii ceruti. Aceasta instalare se poate face asa daca sistemul de operare este mai nou decat camera, ori are update-urile facute. Daca nu sunt indeplinite aceste conditii atunci sistemul de operare nu are si driver-ul de instalare pentru camera respectiva si va trebui sa-l cauti pe site-ul producatorului ori pe internet si sa-l descarci, dand o cautare cu tipul camerei. Succes si numai bine!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut... am web camera genius, si nu pot sa o instalez la calculator!