| Marko_7130 a întrebat:

Salut, anul trecut mi-a expirat buletinul, in luna Septembrie 2010, pana acum nu l-am mai facut ca am uitat de el... si acum doresc sa ma duc sa il fac. o sa imi dea vreo amenda ceva?

Si spuneti-mi si mie cu ce acte ar trebui sa ma prezint acolo. ca numai stiu.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform prevederilor OUG nr.97/2005, cu md. ulterioare, art.42, lit.), raportat la art.18, alin.3, vei fi amendat cu o suma intre 40 lei si 80 lei.
Trebuie sa mergi la SPCLEP de care apartii cu cartea de identitate veche, cartea de alegator, certificatul de nastere si dovada domiciliului. Numai bine!

| mgtow a răspuns:

Amenda primesti (nu stiu suma), mergi cu buletinul expirat si ti-l face pe cel nou. Mi se pare ca iti trebuie 3 poze tip carnet sau iti face la fata locului.

| Esperança a răspuns:

Nu iti da nimeni amenda, decat daca te prinde politia pe undeva si ti-l cere. mergi linistit si schimba-l.