| Andrewe a întrebat:

Salut,as vrea sa stiu daca se poate rezilia un contract fara sa platesc lunile ramase, am un abonament de voce +rata telefon la Orange pe doi ani si doar 14 luni ramase.rata telefonului o voi plati integral daca cineva ma poate indruma la reziliere fara plata

2 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

E decizia ta, are un motiv intemeiat, sau?!
In mod normal, ar trebui sa poti rezolva asta intr-un magazin Orange, sau sunand la 300, unde se si inregistreaza convorbirea!
Sau intri in contul tau online, te autentifici si intri in legatura cu cineva prin fereastra de chat, pe care poti opta prin bifa de acolo, sa o primesti imediat de aceea pe mail.
Daca spui ca vei plati ratele - si oricum esti obligat - ar trebui sa fie simplu, daca nu ai alte probleme, ca nu sta nimeni intr-un abonat in plus sau in minus.

| NGheorghe a răspuns:

Dacă ți-a trebuit telefon la reducere? te-a prins. Contractul este contract. Acum îl plătești dublu.