| Olteanu_Daniel_1994 a întrebat:

Salut! Astazi am achiziționat o calatorie pentru stb cu 24pay la 10 secunde dupa dupa ce controlorul a oprit aparatele, am asteptat mult deoarece asteptam confirmarea platii in ing, totusi, el mi-a spus ca nu este buna calatoria achizitionata si sa platesc 80 de lei pe loc sau imi vine amenda 800 de lei pe aplicatie si abonament, eu avand cartela, sugerandu mi sa coboram la un bancomat daca vreau sa platesc 80 de lei, mentionez ca nu am dat cnp ul pentru procesul verbal, dar ma gândesc, poate sa imi vina amenda cumva daca am introdus datele cardului bancar in aplicatie fara cnp? Sau pe numar? Mersi!

3 răspunsuri:
| Olteanu_Daniel_1994 explică:

Stiam ca mai aveam calatorii pe cartela de stb, dar aparent mai aveam.nevoie de 10 bani, si am zis sa platesc calatoria cu aplicatia aceea, totusi, cand am dat sa platesc, la urmatoarea statie a urcat controlul si a durat pana cand am primit confirmarea

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Olteanu_Daniel_1994):

Off, naspa pentru 10 bani trebuia sa folosesti cartela, faci contestatie si gata nu i ei amenda, se vede ca aplicatia lor este de cacao, nu esti singurul care a patit asta, am mai vazut oameni care au platit cu aplicatia sau urcat controlorii si le-a dat amenda ca lor pe dispozitiv nu le apare ca tu ai plătit, niste idei prost gîndite ca la Români.

| Olteanu_Daniel_1994 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ok, dar intrebarea mea este, cu ce ma au in sistem ca sa primesc amenda, pe aplicatie am introdus doar nr ul de tel, mentionez ca sunt pe cartela nu abonament, si datele personale ale cardului de debit, din nou, nu le am dat buletinul pentru procesul verbal pentru "amenda".
Se pot folosi cumva de datele cardului pentru asta?