| eumisu a întrebat:

Ati cumparat vreodata de pe TeamDeals? Eu am comandat un prajitor de paine la 32ron de la 99. Am plasat comanda, desi am citit undeva pe site ca nu efectueaza comenzi prin "plata ramburs" si daca o fac pretul este integral si nu cel de la reducere. Desi cand am facut comanda am avut aceasta optine valabila. Nu inteleg, cand o sa vina curierul o sa platesc pretul intreg de 99 ron?

2 răspunsuri:
| emhirsu a răspuns:

Eu am cumparat de la firme asemanatoare, in mod normal trebuie sa platesti pretul redus.

| Mire3la a răspuns:

Am comandat "Centura cu turmalina pentru zona lombara si coloana vertebrala + genunchiera din neopren, magnetica, Hot Shapers, la doar 49 RON in loc de 138 RON" dar inainte am telefonat sa vad daca e pe marime sau nu. Ei mi-au zis ca este marime universala. Am facut plata ramburs. Si ce sa vezi, TeamDeals este doar o firma de intermediere pentru firma "Redus Tot", si mi-au trimis o centura buna numai pentru un copil de 10 ani. Am dat telefon sa fac reclamatie, si dupa 30 min, TeamDeals ma paseaza la RedusTot. Mai stau 20 min. Imi raspunde o femeie care zice ca asta a avut pe stoc si de nu-mi place sa returnez, punct. Ca sa vezi ce ti cu firmele astea. TeamDeals precis ca este deja firma mare, recunoscuta, isi ia comisionul si paseaza comanda. Asa face si Emag cu multe produse pe care le comanzi de la ei, le platesti separat transportul, ei fiind doar intermediari pentru ex Quickmobile. Dar prin asta firmele de intermediere isi pierd si ei clientii. Si sa mai ai incredere in vanzarile online?