| anonim_4396 a întrebat:

cand se pune in vigoare A. C. T. A asta, am auzit ca la vara, nu stiu ce sa mai cred am vazut videoclipu despre A. C. T. A.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deocamdata nu se cunoaste data exacta. Inainte de punerea in aplicare tratatul ACTA trebuie ratificat de Parlamentul European (care il va discuta prin iunie) si de Parlamentul Romaniei. Abia dupa ratificare se vor lua masuri pentru punerea in acord a legislatiei romane cu acest tratat si apoi se va aplica aceasta legislatie. Numai bine!

2 răspunsuri:
| fresHZoNe a răspuns:

Nu se mai aplica [cel putin momentan]

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bine!, Multumesc de comentarii! O zi buna sa aveti!