| AdrianPetru98 a întrebat:

Salut! Cei care aveți instalat Revolut, la ce bancă trebuie să merg ca să îmi depun banii în cont? Stiu că există opțiunea de a transfera banii direct de pe card în cont, dar pe mine mă interesează strict să depun numerar. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

Nu poți depune numerar, nu există ATM Revolut, pentru că nu este bancă fizică, este doar un serviciu bancar. Singura modalitate de-a încarcă contul Revolut este prin transfer bancar. De la o bancă românească (o bancă oficială) poți face transfer la Revolut. Salariile nu pot fi virate direct la Revolut, se livrează într-un cont bancar deschis la o bancă românească, apoi poți transfera la Revolut.

| AdrianPetru98 explică (pentru GPA):

Așa este, m-am exprimat gresit dar e bine că s-a înțeles ideea! Deci pot face asta de la orice bancă, nu?

| GPA a răspuns (pentru AdrianPetru98):

Da, de la orice bancă fizică poți transfera ușor, din aplicația de Banking, banii către contul deschis la Revolut.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Îți faci cont la orice bancă românească, depui acolo numerar, apoi transferi în aplicație.