| Matteo1234 a întrebat:

Salut, ceva sfaturi sa nu mai stau la calculator? Sincer mi s-a facut sila sa tot stau la el, as vrea sa ies pe afara, dar treaba e ca toti prietenii mei stau la calculator si sa ies singur mi-e naspa, ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| UnTipObisnuit a răspuns:

Ceva pasiuni sau planuri de viitor? Mereu cand iti vine sa stai la calculator impuneti sa citesti ceva legat de planurile tale de viitor (la mine asta a mers). Spune-i cuiva din familie sa schimbe parola la net si sa te conecteze doar la anumite ore. Aici daca esti dependent (eu am fost).
Sau sa iti pui wallpaper ceva ce sa iti aminteasca ca ti-ai impus sa nu stai la calculator.
Incearca, fara exceptii!
Sper ca am ajutat!

5 răspunsuri:
| winter a răspuns:

Iati un caine, sigur te vei simti mai bine pe afara cu el. Crede-ma ca e nasol sa mergi singur pe afara.

| anonimg a răspuns:

Te duci si te plimbi singur prin oras. Cine stie daca vreunul din prietenii tai se simte la fel ca tine si o sa mearga si el prin oras cu tine?

| NevermindXEXEXD a răspuns:

Sunt o fire contemplativa. Am avut o depresie din cauza tehnologiei... si m-am saturat de ea.
Uneori as vrea sa ma plimb cu un prieten sau sa favem ceva impreuna, alte ori ma plimb singur si ma gandesc la mine si la diferite lucruri, uneori raman blocat minute in sir cu privirea fixata undeva si gandindu-ma profund. Ma gandesc sa mi iau o banca de o persoana si sa stau singur in spatele clasei ( avem banci de 3, sunt la liceu, a 12-a, am 19 ani )

| JesusCristi a răspuns:

Taie-le cablul de la internet si arunca-le pc-ul pe geam