| BogdanKhalifa12 a întrebat:

Daca dau upgrade la Windows 10....Se sterge to ce aveam in calculator sau se salveaza?

DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Bogdan_Gabriele_1990 a răspuns:

Daca faci upgrade de la windows 8.1 prin aplicatia GW10 tiate fisierele si setarile se salveaza (gw10 e acea iconita cu logo-ul windows din care ti-qi rezeevat upgrade-ul)

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Upgradeul la Windows 10 nu mai e gratuit, cu exceptia cazului in care facusei rezervare la timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca dai upgrade din iconita de jos de langa ceas, se vor salva toate.dar daca descarci w10, il faci boot-abil pe un stick sau dvd si instalezi de la zero, va trebui sa reformatezi partitia C si asta va face sa pierzi tot. Deci upgrade online de la 7 sau 8.1 la 10 salveaza tot.

| TheKingBacca a răspuns:

Daca folosesti Media Creation Tool, ai de ales daca sa se salveze sau nu datele. (Si, se sterg doar datele din partitia cu Windows-ul, nu si alte partitii)