Daca mi-am schimbat toate componentele PC-ului in afara de sursa(e veche de 4 ani), e posibil sa apara probleme gen blocarea pc-ului in jocuri? Pentru ca am aceasta problema de ceva timp si am incercat totul:Upgradat drivere, reinstalat windows 7 de 2 ori, curatat de praf, am incercat numa cu o placuta ram(am 2) si tot nimic.Va rog ajutor.

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Salut! e rea sursa! ia asa ceva si iti garantez ca nu vei mai avea probleme! http://www.pcgarage.ro/surse/sirtec-high-power/element-power-400w/. iar, pentru o functionare corecta a placii video, fa un uninstall la driverul placii de baza, apoi curata hardul si registrii cu c cleaner, si apoi instaleaza driverul de pe situl oficial amd radeon. asa stii sigur ca iei ultimul update, cel mai nou driver deci! succes!

3 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Zi-mi atat doar. ce procesor ai acum, ce placa video ai acum si ce sursa ai acum. ca sa iti zic daca este de la sursa si sa iti recomand o sursa mai puternica! astept raspuns!

Procesor:AMD Phenom II X2 555
Placa video:ATI Radeon HD 5450 1GB
Sursa:LC-8400BTX http://www.arrowmax.com/storefront/product_info.php?products_id=284

| florin1979 a răspuns (pentru Unknown98):

Salut! e rea sursa! ia asa ceva si iti garantez ca nu vei mai avea probleme! http://www.pcgarage.ro/surse/sirtec-high-power/element-power-400w/. iar, pentru o functionare corecta a placii video, fa un uninstall la driverul placii de baza, apoi curata hardul si registrii cu c cleaner, si apoi instaleaza driverul de pe situl oficial amd radeon. asa stii sigur ca iei ultimul update, cel mai nou driver deci! succes!

| bodysun a răspuns:

O sursa mai puternica pentru a "hranii" toate componentele noi.