| anonim_4396 a întrebat:

Salut, dacă nu mai plătesc facturile la Orange TV și net, o sa le taie bănuiesc, ma pot muta apoi la Digi? Adică trebuie sa plătesc ceva suplimentar?

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu este asa de simplu, daca numai platesti te vor da in judecata si vei plătii, ai un contract încheiat cu Orange, trebuie sa platesti, asa o sa faci si daca te vei muta la Digi, nu merge asa, trebuie sa achiti suma datorata lor. Cîti bani trebuie sa le dai?

| Cristian9616 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Pai i-a spus bunicii mele ca o sa coste 30 sau 40 de lei pe luna iar acum da 90 pe luna, cum se face ca da dublu? Mai are câteva luni de contract

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Cristian9616):

Mergi cu bunica daca ea este preoprietar si pe numele ei este abonamentul si vezi ce extraoptiuni i au bagat si anuleaza le, ai si nternet de la ei sau doar televiziune?

| Cristian9616 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Și tv și internet, ma interesează sincer sa închei contractul, mulți nu au mai plătit și I l au tăiat

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Cristian9616):

Mergi la ei si reziliaza l si fa ti la Digi tv.

| Lioana a răspuns:

Trebuie sa stai la Orange pana expira contractul. Daca renunti mai repede trebuie sa platesti pentru lunile la care renunti. Eu asa stiu ca era la Orange. Nu incerca sa te sustragi de la plata ca vei ajunge sa platesti mai mult. (penalitati si dobanzi la penalități)
Citeste-ti contractul!

| Crackman a răspuns:

Daca reziliezi cintractul, nu mai risti sa te caute cei de la oringe si sa te mai dea in judecata datorita nerespectarii contractului

| mi25 a răspuns:

1. Nu au legatura firmele intre ele. Poti face abonament la oricare dintre ele, fara legatura cu cealalta.
2. Daca nu platesti facturile o sa-ti intrerupa serviciile oferite, dar trebuie sa platesti:
- toate facturile pana la intreruperea serviciilor - care pot sa mai dureze;
- penalizarile prevazute in contract.
De aceea este bine sa faci cerere de renuntare la servicii.
3. Daca abonamentul a crescut dupa cum spui, trebuie sa vezi de ce a crescut. Toate retelele au persoane care se ocupa cu oferte, dau telefoane si te imbrobodesc sa mai adugi niscavai servicii si creste abonamentul.
Daca au crescut abonamentul cu de la sine putere, ai o clauza de intrerupere a abonamentului fara a plati penalitati.
4. Daca nu platesti abonamentul vei fi obligat silit, prin executori si hotarare in instanta, cu cheltuieli destul de mari.

| dutenaibaifnaijdf a răspuns:

Acestea 2 au avut un razboi in anul 1999, nu este recomandat sa faci aceasta tranzactie din moment ce acestea doua au probeleme financiare si inca sunt ravili. VA ROG, nu schimbati cartela dvoastra de la digi sau Orange orangeul nu este deloc recomandat pentru digi iar digi este de pisat. am des pus ca am incercat ambele aplicatii sociale sia acestea iti dau un rating de 500 pana la 1000 de ron, nu incercai o sa ti se duca plata si o sa ajungi la puscarie pe viata. noapte buna

| Cristian9616 a răspuns (pentru dutenaibaifnaijdf):

Ce dracu zici frate acolo?