| lkjhgfdsa12345678 a întrebat:

Salut, daca sunt somer si imi caut un loc de munca, pot face un curs gratuit de la fortele de munca?
Dau funda

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Corect! Este chiar indicat.

| darrio2007 a răspuns:

Normal ca poti. Nu stiai asta? Numai sa nu lipsesti de la curs. Ca pierzi indemnizatia de somaj.

| lkjhgfdsa12345678 explică (pentru darrio2007):

Dar la mine nu e curs de sudor as vrea sudor in argon e si ala gratuit?

| darrio2007 a răspuns (pentru lkjhgfdsa12345678):

Daca nu il au cei de la somaj va trebui sa il faci in alta parte. Si nu va fi gratuit.

| sierra1 a răspuns:

Nu e o obligație nici un drept. E o oportunitate pentru care te poți califica

| dannyel86 a răspuns:

AJOFM ofera cursuri gratuite tocmai pentru a te incuraja sa te angajezi.
Daca te inscrii pe cont propriu, se percep taxe de obtinere a unui certificat.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Da.

| Helooandrei a răspuns:

Da