| anamicuta a întrebat:

Dacă vreau sa depun bani in contul altcuiva, trebuie sa merg la banca la care este acea persoana sau pot depune de la orice banca? De exemplu dacă persoana aia este la ING, pot depune de la BRD?

7 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Da, poti pune de la orice banca.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Serios? Poti depunde de la orice banca? CAND ai facut tu asta ultima data?

| MihaelaDart a răspuns (pentru Cosmin86):

Sincer, de multe ori am facut asta. Eu fiind la ING mi s-au transferat bani de la alte banci sau eu am transferat de la alte banci la banca x. Azi s-a facut un trasnfer de bani, prietena mea fiind la Pireus Bank si cea care i-a facut transferul era la BRD si s-a dus la ING caci era in drumul ei spre casa.

| MihaelaDart a răspuns (pentru Cosmin86):

Si cand am fost in Germania, pe cand locuiam acolo. Eu eram cu cont bancar la Sparkasse si sotul meu la Post Bank. Sotul meu de multe ori a depus bani in cont pentru alte banci.
Acum in Grecia la fel.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Pai stai, NU vorbeam de transferuri. Asta e EVIDENT ca se poate, fac si eu asta lunar cand platesc abonamente si chestii.

Vorbeam de depus direct in cont, fara niciun transfer.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De la banca lui, prezentându-te la un ghișeu al băncii lui.
Da la banca ta, la banca lui, prin transfer bancar.

| Digikey a răspuns:

Poti depune doar la banca lui sau la banca ta.