| CatWhisperer a întrebat:

De curand mi-am cumparat un laptop ASUS STRIX...cu o placa Nvidia geforce gtx 1050....problema este ca laptopul are inca o placa de la Intel, si orice as incerca sa fac sa instalez placa de la Nvidia..imi da eroare
Am incercat si de la Device Manager, dar imi da mesajul acesta:

"Windows found driver software for you device but encountered an error while attempting to install it".

Am incercat si de pe siteul oficial Nvidia si nimic.

2 răspunsuri:
| ncristian7805 a răspuns:

Salut,ai doua optiuni(dupa parerea mea)ori sa vezi daca nu ai luat driverul gresit pentru placa ta video, ori sa iti reinstalezi windowsul si sa incerci din nou

| CatWhisperer explică (pentru ncristian7805):

Dar nu exista posibilitatea ca placa sa fie arsa...sau ceva asemanator, nu?