| NuStiuCeNumePun3456 a întrebat:

Salut, am observat că laptop-ul meu (sau windows-ul nu știu sigur) detectează doar Intel (https://imgur.com/a/5G5rAs0), iar eu am și Nvdia geforce GTX 1050, din cauza acestui lucru, atunci când mă joc am foarte puține fps, am testat până și pe un joc ROBLOX și abia duce jocul ăla, menționez că am intrat în 'Device manager' iar eu am doar driver-ul de la Intel(R) HD Graphics 630 (https://imgur.com/a/WLlqtUr), bineînțeles am încercat să instalez drive-ul Nvidia, am căutat toate toturialele posibile nu prea m-a ajutat și, îmi da o eroare asta (https://imgur.com/a/lOaoHuX) adica 'Graphics driver failed'. Efectiv nu mai știu ce să fac, ce-ar trebui să fac în privința asta că nu cred că e nevoie să duc la un specialist că să îmi pună un driver amarat.

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Trebuie sa fie o defecțiune tehnică. Dacă era totul OK, se instalau driverele. În device manager dacă există ceva fără drivere se afișează dispozitiv necunoscut.

5 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Pate are setări în bios care dezactivează placa grafică și nu mai apare în device manager. Trebuie o poza cu tot ce e în device manager, poate și modelul laptopului, caracteristici, trebuie citit și manualul de utilizare.

| NuStiuCeNumePun3456 explică (pentru halogen001):

Daca vrei fac poza la tot ce e in device manager, si mai fac si o poza cu telefonul la BIOS, daca vrei unde sa ti-le trimit?

| halogen001 a răspuns (pentru NuStiuCeNumePun3456):

Ori aici pe Imgur, ori la mesaje pe TPU tot imgur sau alt site, ori discord Mangusta001#7620 Eu nu am mare experiență în laptopuri, dar ma pot uita. Presupun că placa nu funcționează și de aceea nu apare în device manager și nu se instalează driverele.

| NuStiuCeNumePun3456 explică (pentru halogen001):

Uita-te pe discord, eu sunt ala VI3us_Gh0stツ#6530