| Junk a întrebat:

Salut, este posibil sa umplu o bricheta cu ajutorul unui recipient de gaz de la alta bricheta? Ma gandesc ca as putea sa reusesc acest lucru deoarece dispozitivul de la un spray cu gaz este asemanator cu cel al recipientului de la o bricheta. Tin minte ca atunci cand eram mai mic apasam usor cu unghia sa iasa gazul rece.

Voi ce ziceti, exista si alta modalitate sa umplu o bricheta in afara de folosinta spray-ului cu gaz?

2 răspunsuri:
| akka4 a răspuns:

Nu poti umple o bricheta de la alta bricheta.
In primul rand, cele doua supape se vor imbina bine, iar gazul va iesi afara, iar in al doilea rand, nu este suficienta presiune sa impinga gazul dintr-o bricheta in alta.

| wizzkidon a răspuns:

Sigur merge cu un spray de gazwinking
Incearca happy