| AlexandruGamingPro a întrebat:

Salut, eu in acest an ma voi duce la liceu cu profil mecanic auto, si am auzit ca se va da un interviu si probabil un test, as dori sa stiu in ce consta interviul si ce intrebari ar putea sa imi puna. Si la test din ce materie s-ar da?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Test sau interviu se sustine doar la unele scoli profesionale, de regula la cele unde numarul de candidati depaseste numarul locurilor aprobate.
Fiecare scoala stabileste testul si interviul, asa ca trebuie sa te adresezi la scoala unde vrei sa mergi.