| JackDanielTime a întrebat:

Salut fin nou TPU, Am nevoie din nou de ajutorul vostru.Fizica,Biologia si chimia se vor schimba la liceu fata de cele pe care le studiem la generala
As vrea un raspuns mai detaliat adica,in mare, cam cu se se mananca la liceu

Răspuns Câştigător
| inLoveWithNutella a răspuns:

Pai pot sa iti spun ca la biologie vei incepe de la inceput, adica de la celula.Ti se va preda totul foarte detaliat, mai ales daca este pe profil de bio-chimie sau mate-info.La fizica vei incepe cu capitolul de optica(in general sunt notiuni pe care le-ai mai facut si in scoala generala, insa ti se vor preda si multe alte chestii noi), iar la chimie e destul de greu. Daca nu ai inteles chimia in generala, sunt slabe sanse sa o intelegi la liceu pentru ca majoritatea problemelor se bazeaza pe formule invatate in generala.
Succes la liceu!

2 răspunsuri:
| Mihai1810 a răspuns:

Depinde de profil

| Fortis a răspuns:

Salut eu sunt cls a 11 si e exact la fel ca al gimnaziu, dar cu multe detalii nimic nou, dar la chimie o sa inveti chimie organica si anorganica intra-a 9 si a 10,