| Cătălin11 a întrebat:

Am o problema cu un Samsung Galaxy S3 Neo i9301 luat de la eMAG. E luat de 6 luni. Vorbeam pe Skype de pe el, m-a avertizat de 2 ori ca se descarca, s-a descarcat si acum nu se mai deschide nici la incarcat. L-am lasat 12 ore in priza si nimic, mort. De obicei, chiar si daca se inchidea telefonul de la baterie, tot se mai deschidea fara sa il pun la incarcat, tinea maxim 2 minute, dar se mai deschidea. Acum nimic. E ca si cum n-ar avea baterie in el. Ce-i drept, in ultims vreme il cam oboseam, se intampla sa il incarc si de 3 ori pe zi, WI-FI mai tot timpul. Am intrebat o ruda cu un S3, a zis ca a patit asa odata, i-a scos cartele si cardul de memorie, l-a tinut cam 12 ore in priza si a mers. Am incercat si eu asta, tot nimic. Eu zic ca cel mai probabil e bateria. Voi ce ziceti? Daca ati patit asa imi puteti spune si mie ce ati facut? Fara: suna la ei, ai garantie, etc. Vreau sa stiu in principal posibile cauze. M-as duce la un service, dar e Pastele acum si pana marti-miercuri nu am deloc sanse, iar fara telefon ma simt rupt de lume.
FUNDA!

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu bateria ar fi problema, ci posibil circuitul ei de încărcare de pe placa de bază a telefonului. Sau chiar telefonul cu totul să fi „crăpat".
Poți încerca eventual o baterie de la un prieten, dar m-aș mira să meargă. Ai răbdare două zile și-l duci la garanție. Samsung oferă telefon la schimb pe durata reparației, din câte știu.

| RocKzZ a răspuns:

Salut. Pai din toate posibilitatile pe care le-ai enumerat cred ca mai exista una : este probabil sa fii ars procesorul. Daca il tot incarci mai mereu si WI-FI mereu activat procesorul deja incepe sa se incalzeasca ( probabil cand ai pus mana pe el te ardeai ). Eu zic mai bine sa il duci la un service daca nici cum nu merge. Daca e de la procesor nici nu mai ai sanse la el. Procesorul telefonului are o inscriptie inauntru iar daca e ars nu il mai poti inlocui. S-ar putea cum ai zis tu sa fie de la baterie, sa se fi ars si aia, dar bateria se poate schimba destul de usor. Sper ca te-am lamurit. Funda? ^^

| d3javw a răspuns:

Poate fi de la multe. poate si bateria dar cel mai probabil placa de baza procesorul arse, telefonul trebuie incarcat cel mult 1 data pe zi si cand il tii la incarcat sa nu umbli pe el.telefoanele nu sunt ca laptopurile sa le ti 10 zile fara oprire, nu au aceiasi racire si aceleasi componente.

| Cătălin11 explică:

Am uitat sa va zic, cand s-a inchis, era la o temperatura normala, si s-a inchis pentru ca a ramas bateria pe 0%

| Cătălin11 explică:

Copile, eu vreau cauze si tu imi spui de carti. Si nu mai zi sa imi dau "un cap in gura" ca poate iti dau eu un report.

| cristi9c a răspuns:

Baga putin bateria de la ruda aia la tine si vezi daca porneste. Cel putin sti daca e de la baterie sau nu.