| wope a întrebat:

Salut, fratele meu urmeaza sa depuna un dosar pentru a fi ingrijitorul bunicului, el avand handicap si nevoie de cineva sa aiba grija de el. Problema este ca are nevoie de adeverinte de la vechile locuri de munca, din care sa rezulte vechimea lui(asa i au spus la primarie), dar un fost angajator il tot amana. Ar putea depunde oare dosarul doar cu adeverinta de la ultimul loc de munca?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate solicita o adeverinta de la ITM din judet, cu toate locurile de munca avute.
Adeverinta este nevoie pentru a se sti vechimea in munca, in acest fel primeste sporul de vechime in munca.

| Violleta2022 a răspuns:

Sa mearga la Camera de Munca ITM) din orasul unde a lucrat si sa ceara de acolo adeverinta!