| kolcov a întrebat:

Salut, ieri am incercat sa intru pe messenger insa nu imi merge, ok.Am incercat apoi sa intru pe alt id in zadar tot nu merge imi spune "There might be a problem with your Internet connection, make sure yout computer is connected to the Internet.Click Troubleshoot to begin a series of tests to try to diagnose the connection problem". Dupa asta am incercat sa imi fac un id nou, nu mi-a mers nici pe id ce il facusem iar dupa mi-am luat Yahoo Messenger 10 pentru ca il aveam pe 9 si nu mi-a mers nici pe acela. Ce pot face? si ce credeti ca are?

6 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Spune că nu eşti connectat la internet... încercă cu yahoo messenger 11 beta...

| gki1980 a răspuns:

Salut. cu messengerul inchis intri sus, unde scrie messenger, dai click langa help. se va deschide preferences. sigur e bifata proma optiune. bifeaz-o pe a doua, dai Apply si apoi ok, inchizi si incerci din nou. daca merge, da-mi un vot. multam.

| AnotherGirl a răspuns:

"There might be a problem with your Internet connection, make sure yout computer is connected to the Internet.Click Troubleshoot to begin a series of tests to try to diagnose the connection problem" -> chestia asta iti spune ca nu aveai internet in momentul respectiv happy

| XLilSmileX a răspuns:

laughing))
Ai probleme cu conexiunea la net probabil.Dai din control panel disable si apoi dai enable conecteazal iar daca nu merge dai disconect iar atunci cand conectezi scrie din nou userul si parola... Daca tot nu merge scoate cablul de internet din unitate si fa ce am scris mai sus.
Daca inca nu merge refa-ti conexiunea la net
Daca tot nu merge si nu merge baga-ti piciorul si gata happy

| TrendyHedgehog a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel.Eu l-am dezinstalat si l-am instalat din nou si dupa aia a mers bine.

| gaby_1815 a răspuns:

Buna! asta mie mi se intampla des pentru ca conexiunea la internet mi se intrerupe sfatul meu:suna la reteaua ta de internet si roaga-i sa te ajute sau sa iti explice ce sa faci!