| Th3Li0N a întrebat:

Salut imi este destul sa mearga jocurile pe configuratia asta! P4 3ghz, 2, 5gb ram ddr2 577 mhz, placa video Nvidia gt 220 1gb ddr2 128 bit ca sa fie compatibil cu ddr2 adica ramii sa dea tot la maxim de aia am s-o cumpar ca daca cumpar ddr3 sau ddr5 nu lucreaza la maxim.E bun pentru jocuri?

3 răspunsuri:
| ZeHelp a răspuns:

Daca ai ddr2, ramii pe care ii cumperi trebuie sa corespunda.
Paste fericit!

| Adriankuala a răspuns:

Nu toate jocurile sfatul meu este cumparati o placa video hyper memory de la amd serie hd ddr3 2,8 gb in felu asta se pot ajuta intre ele placa video si memoria ram