| saidkique a întrebat:

Îmi pot înscrie mașina în alt județ? Peste câteva săptămâni îmi duc mașina pe platformă la RAR Voluntari pentru autentificare etc. Până acolo ma costa ceva bani serioși platforma. O pot inmatricula în București ca să vin cu ea pe roți acasă?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inmatricularea se poate face doar in judetul de domiciliu sau de resedinta (flotant), in altul nu se poate inmatricula.

| Rorro_Mexicanos_1985 a răspuns:

Poti inscrie masina in ce judet vrei tu dar cand faci certificatul de inmatriculare trebuie sa dovedesti ca ai domiciliul chiar si temporar in localitatea unde doresti sa faci inscrierea.