| costialex257 a întrebat:

Salut, la cantina caminului suntem elevi puși de serviciu iar de fiecare data persoana responsabila de inventar si cantina in sine ne pune sa semnam ceva probabil inventarul ca si cum l-am fi întocmit noi, ce reușește din asta?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Citeste tot ce te pune sa semnezi, ca poti sa intri in belea daca semnezi pe nevazute.

| helpforyou a răspuns:

Tu ar trebui sa citesti inainte sa semnezi. Nu ne poti intreba pe noi ce semnezi. Daca ai participat la inventar, atunci este procesul verbal si este normal sa il semnezi daca este in regula.

Dar citeste inainte de a semna. Altfel o vei pati rau in viata.