| Adrian_Bunea_1995 a întrebat:

Salut.Luni am si eu examenul auto(orasul) si nu sunt sigur de ceva.cand vine politistul la mine ce trebuie sa fac ma dau eu jos din masina ca sa-i arat trusa extinctorul.....sau trebuie sa ma intrebe el.dau funda celui mai bun raspuns

3 răspunsuri:
| petre059 a răspuns:

De regula trebuie sa ai grija la 3 lucruri SOC, adica Scaunul sa fie reglat bine, Oglinda sa vezi perfect(si cea din interior si ext.) si Centura.Masina daca este a scolii nu ai tu treaba, trebuie sa fie echipata corespunzator.

| DuncaClaudiu a răspuns:

Trebuie sa verifici in fata lui oglinzile, sa-ti pui centura, sa reglezi scaunul si sa fii atent la instructiuni/comenzi.

| inginerul a răspuns:

Mai intai reglezi scaunul cu ambreiajul calcat, apoi oglinzile si apoi centura. Pe mine m-a pus la sfarsit dupa ce am oprit motorul sa pornesc dezaburirea parbrizului big grin