| cristimaz a întrebat:

Daca ma opreste un politist, ii arat ca am toate actele corespunzatoare el are voie sa imi umble in portbagaj ca vezi doamne trebuie sa vada trusa medicala?
SUNT DE LA TARA SI POLITISTUL DE ASEMENEA SI STIU CA ASTIA DE LA TARA FARA UN MANDAT DE PERCHEZITIE SAU CEVA DE GENUL NU AU VOIE SA-TI UMBLE IN MASINA.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de tematica controlului si esti obligat sa prezinti trusa medicala daca ti-o cere. Si politistii de la comune au dreptul sa execute controale la circulatie.

| darrio2007 a răspuns:

Nu numai astia de la tara ci toti politistii.Indiferent de unde sunt.Trusa medicala nu se tine in portbagaj.Ci in masina.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti obligat sa prezinti trusa si stigatorul daca politistul iti cere, iar in functie de control poate sa iti verifice toata masina