| Ionut003 a întrebat:

Salut. M-am uitat pe google maps si am vazut ca langa o localitate se afla un loc efectiv sters pe harta. De ce?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Este lumina soarelui reflectata de acoperisul de tabla galvanizata al cladirii. Daca acoperisul e aproximativ nou, are efect de oglinda. La fel am vazut tot in GMaps la avioane pe partea unde reflecta lumina soarelui direct catre camera. Daca reusesti sa vezi un avion in zbor in GMaps, e interesant (la sigur vezi pe aeroporturi).

7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Deci acolo stai...as vrea și eu asa mult timp liber sa am timp sa caut locuri secrete pe mapshee hee

| Ionut003 explică (pentru Catrice):

Fiecare cum poate

| Brizbriz a răspuns:

Da, stiu, eram eu acolo, cu OZN-ul, azi plec inapoi in Asgard, abia astept, cum ajung ma inbat cu Thorhee hee

| haileewatson a răspuns:

E ceva reflectorizant acolo.

| sandutaxi a răspuns:

Poate e locu la mezuratie cine stie