| WhatABeautifulDay a întrebat:

Cat de precis este Google Maps? M-am uitat pe Google Maps la un anumit judet pentru a studia reteaua hidrografica, erau cateva rauri si apoi m-am uitat pe harta hidrografica si erau mult mai multe decat aparea pe harta Google.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pe harta si fotografiile Google poti recunoaste detalii de 1m.
Trebuie sa scazi scara hartii pana la nivelul potrivit, atunci se vor vedea si paraurile, dar si canalele de colectare.
Precizia pe coordonate pe harta Google este de +/- 5m fata de un teodolit cu GPS cu scanare multipla de sateliti. Daca pe harta Google nu apare un obiectiv geografic sau stradal, atunci de vina sunt autoritatile locale care n-au furnizat acele informatii (pozitii, denumiri).

| gabicoo a răspuns:

Descarca si instaleaza Google Earth
Vei fi multumit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cea mai bună și precisă harta din lume....vezi tu prost.

| francut a răspuns:

Depinde la ce scara te-ai uitat. Daca maresti harta, apar mai multe. Altfel, doar cele mari.

| WhatABeautifulDay explică (pentru francut):

Oh damn, ce mai ajutor, creierul meu primitiv sigur nu ar fi reusit singur sa se gandeasca la asta.

| francut a răspuns (pentru WhatABeautifulDay):

La asa intrebare...
De fapt, ce vrei?

| francut a răspuns (pentru WhatABeautifulDay):

Sau mai corect: da, Google maps este precis. Tu nu stii sa-l folosesti.