| AlexBombaRusa a întrebat:

Salut, mi-am facut un canal de Youtube si am inceput sa postez shorturi. Ideea e ca nu fac vizionari deloc..stiti careva care ar fi cauza? Postez shorturi despre fotbal, am ales aceasta categorie pentru ca sunt fan al fotbalului si pentru ca mi se pare ca este ceva cunoscut si usor faci vizualizari dar din ce vad nu fac vizionari.Am incercat tot am pus taguri/am pus descrierea buna/am pus titluri sugestive/clipurile sunt la o calitate buna si tot nu fac vizionari.Stiti cumva vreo modalitate ca sa fac Youtube-ul sa-mi bage clipurile in recomandate?

4 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Probabil ceea ce postezi tu, nu prea interesează pe nimeni.
Altfel, linkurile shorturilor tale ar circula de la unul la altul și ai face vizualizări.
Când un short nu e interesant, nu-l dă nimeni mai departe.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Da. Marci banu’ la Google.

| gabriel2004o a răspuns:

Nu prea poți
"Trebuie sa corespundă algoritmului"
Lucru cu care se confrunta și "pseudo-influencerii"
Încearcă și pe TikTok
Pana la urma vezi ca acolo orice lucru neauzit ajunge celebru

| CelCuOchiiCăprui a răspuns:

Ar trebui să te gândești la un subiect mai șmecher, mai căutat. Da, e greu să fii popular pe YouTube.