| d3monyc a întrebat:

Mi-am luat de curand un domeniu. biz fara hosting (il pot hosta pe 000webhost daca trebuie) si acum vreau sa il atasez daca pot spune asa la blogul meu( platforma blogger) cum trebuie sa fac? ce trebuie sa fac sa il setez?

Răspuns Câştigător
| paul94 a răspuns:

Ceea ce spui tu e o prostie si jumate Tom. Tu nu intelegi ca d3monyc nu are nici un cpanel pentru ca NU ARE HOSTING. Scri si tu ca sa te afli in treaba, si mai spui si ceva ce nu isi are nici un rost!

2 răspunsuri:
| fif2002 a răspuns:

Pentru a atasa domeniul tau la blogger trebuie sa urmezi instructiunile de pe http://www.google.com/support/blogger/bin/answer.py?hl=en&answer=55373 - din cate scrie acolo trebuie sa setezi un CNAME si asta iti zic sigur ca este posibil pe un cont 000webhost)

| Tom a răspuns:

Pai o descarci de aici http://buzz.blogger.com/bloggerforword.html.Va trebui sa intri in cpanel si sa-ti faci o baza de date mysql cu un user si o parola si sa setezi folderul care sa ti-l acceseze si acolo trebuie sa incarci fisierele ce le descarci de la platforma blogger dupa care intri pe blogul tau unde iti va cere userul si parola de la mysql le pui si se instaleaza platforma blogger. N-am mai instalat pe blogger dar ma gandesc ca e ca la wordpress.

| paul94 a răspuns (pentru Tom):

Ceea ce spui tu e o prostie si jumate Tom. Tu nu intelegi ca d3monyc nu are nici un cpanel pentru ca NU ARE HOSTING. Scri si tu ca sa te afli in treaba, si mai spui si ceva ce nu isi are nici un rost!