| dimro8 a întrebat:

De unde imi recomandati sa-mi cumpar un domeniu.com? Si as mai vrea sa stiu dupa ce iau domeniul ce trebuie sa fac. Am deja blogul pe platforma blogger si vreau sa-l trec pe domeniu.com dar nu prea stiu pasii. Funda pentru un raspuns cat de cat complet.

Răspuns Câştigător
| Anonim187 a răspuns:

Iti recomand sa iei domeniu de la godaddy
Dupa ce achizitionezi domeniu ai nevoie de hosting. Pentru hosting iti recomand hostgator
Dupa ce ai luat ce trebuia parchezi domeniu la hosting, pui ns-urile la domeniu apoi astepti sa se activeze (dureaza maxim 24h)
Dupa ce sa activat ai nevoie de tema. Iti recomand wp, e simplu de folosit.
Funda?