| NakGeorge a întrebat:

Salut, mi-am pierdut buletinul si nu stiu ce sa fac. Am cam o saptamana de cand am avut nevoie de el dar nu l-am mai gasit pe nicaieri. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te prezinți la SPCLEP unde ai făcut buletinul și ceri unul nou, spui să emită altul.

ELIBERAREA ACTULUI DE IDENTITATE LA: PIERDEREA, FURTUL, DISTRUGEREA SAU DETERIORAREA ACTULUI DE IDENTITATE DEŢINUT ANTERIOR

DOCUMENTE NECESARE:

- cererea pentru eliberarea actului de identitate;
- actul de identitate şi cartea de alegător, dacă este cazul;
- certificatul de naştere şi certificatul de căsătorie, după caz, original şi copie;
- certificatul/hotărârea de divorţ, după caz, original şi copie;
- certificatul de deces al soţului/soţiei decedat/decedate, în cazul soţului supravieţuitor, original şi copie;
- certificatele de naştere ale copiilor cu vârsta mai mică de 14 ani, original şi copie;
- documentul cu care se face dovada adresei de domiciliu şi, după caz, cel cu care se face dovada adresei de reşedinţă, original şi copie;
- dovada eliberată de unitatea de poliţie unde a fost reclamat furtul, dacă este cazul;
- un document emis de instituţii sau autorităţi publice - paşaport, permis de conducere, legitimaţie de serviciu, livret militar ori diplomă de absolvire a unei instituţii de învăţământ, cu fotografie de dată recentă, original şi copie;
- chitanţa reprezentând contravaloarea cărţii de identitate

2 răspunsuri:
| fyndtnydt7u a răspuns:

Asculți melodia lui Smiley și te duci unde ai făcut buletinul ca să declari că l-ai pierdut și să îl refaci.

| G_Diana_Mitroi_2000 a răspuns:

Eu iti sugerez sa iti pui nuumele pe retelele de socializare exact cum esti trecut in buletin asa ca persoana care la gasit te va cauta in primul rand pe Facebook sa aii si orasul trecut unde ai buletinul la mine a functionat succes!